Polowanie na białe noce na Alandach

Start: 30/07/2022 Sztokholm
Koniec: 10/08/2022 Turku
Kapitan rejsu: Jakub Szeluga
Liczba miejsc: 3
Koszt: 1700zł + kasa jachtowa


Opis rejsu

Tym razem wyruszymy w 11 dniowy aby polować na białe noce na wyspach Alandzkich. Rejs będzie miał charakter koleżeński więc obowiązki rejsowe dzielimy po równo. Każdy załogant otrzyma po rejsie opinię honorowaną przez PZŻ, a do uzbierania będzie ponad 100h stażu morskiego. Alandy to archipelag ponad 6,5 tysiąca wysp, które formalnie należą do Finlandii choć w rzeczywistości stanowią terytorium autonomiczne, w którym mówi się po szwedzku 😀 . Również alandzkie szkiery dostarczą niesamowitych wrażeń wizualnych. A dla fanów literatury będzie również ciekawa okazja zobaczyć miejsce, w którym Tove Jansson pisała książki o Muminkach.

Planowana trasa, to rejs ze Sztokholmu przez Alandy do Turku, a więc bajeczne wręcz okoliczności przyrody. Dużych portów tutaj nie uświadczymy bo wyspy są stosunkowo mało zamieszkane ale dzięki temu białe noce na wyspach Alandzkich będą robić jeszcze większe wrażenie. Ostateczna trasa oczywiście będzie uzależniona od warunków hydrometeorologicznych bo tylko na nie nie mamy wpływu. 😉

Płyniemy prawie 12m jachtem Beneteau Oceanis390 – S/Y FAWORYT. Jacht wyposażony we wszystkie wymagane środki bezpieczeństwa oraz nawigacyjne, dzięki czemu mamy zapewniony spokój i komfort w tym zakresie. Liczbę załogi dobierzemy tak żeby każdy spał w kajucie, a więc nie będzie spania w mesie co zapewni wszystkim komfort i odpowiedni wypoczynek pomiędzy wachtami.

 

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Inne Zuchowe rejsy znajdziecie tutaj.

 

UWAGA: Jeśli wysłałeś zgłoszenie przez formularz i nie dostałeś odpowiedzi w ciągu 24h, skontaktuj się ze mną przez mój FB.
Zgłoś się na rejs i dołącz do zuch załogi!