To jest archiwalny rejs;) już tam popłynęliśmy i wróciliśmy... ale wszystko przed Tobą

Zuchowy rejs „klasyką Bałtyku”

Start: 27/08/2022 Kołobrzeg
Koniec: 03/09/2022 Gdańsk
Kapitan rejsu: Jakub Szeluga
Liczba miejsc: Brak miejsc
Koszt: 1200zł + kasa jachtowa


Opis rejsu

Na zakończenie wakacji proponuję Wam rejs na Bałtyku w miejsca najczęściej odwiedzane przez żeglarzy . Zajrzymy więc na Bornholm, Christianso, Karlskronę i Utklippan, które stanowią niejako „must be” centralnego Bałtyku. Rejs będzie miał charakter koleżeński więc obowiązki rejsowe dzielimy po równo. Każdy załogant otrzyma po rejsie opinię honorowaną przez PZŻ, a do uzbierania będzie ponad 100h stażu morskiego. Myślę, że żadnego z wymienionych miejsc nie trzeba przedstawiać, a reklamę stanowią one same dla siebie. Duński Bornholm – kolebka plemienia Burgundów (tych od obecnej Burgundii), Christianso – wyspa-miasto-twierdza podzielone kanałem portowym, Karlskrona – miasto położone na 33 wyspach (!) i Utklippan – najmniejsza i najbardziej na południe położona, niezamieszkana wyspa archipelagu Blekinge.

Planowana trasa jak powyżej i standardowo uzależniona jest od warunków pogodowych.

Płyniemy prawie 11m jachtem Gib Sea 362 – S/Y RESET. Jacht wyposażony we wszystkie wymagane środki bezpieczeństwa oraz nawigacyjne, w związku z tym że stawiamy na bezpieczeństwo. Liczbę załogi dobierzemy tak żeby każdy spał w kajucie, a więc nie będzie spania w mesie co zapewni wszystkim komfort i odpowiedni wypoczynek pomiędzy wachtami.

 

Ten rejs na Bałtyku jest przeznaczony dla żeglarzy z dowolnym stażem dlatego w razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Inne Zuchowe rejsy znajdziecie tutaj.

 

UWAGA: Jeśli wysłałeś zgłoszenie przez formularz i nie dostałeś odpowiedzi w ciągu 24h, skontaktuj się ze mną przez mój FB.
Zgłoś się na rejs i dołącz do zuch załogi!