Kalmarsundem na Gotlandię

Start: 25/06/2022 Gdańsk
Koniec: 02/07/2022 Gdańsk
Kapitan rejsu: Jakub Szeluga
Liczba miejsc: Brak miejsc
Koszt: 1200zł + kasa jachtowa


Opis rejsu

O rejsie

Początek wakacji, to idealny moment na rejs na Gotlandię bo mariny jeszcze nie zatłoczone, a i pogoda powinna nam dopisać. Rejs będzie miał charakter koleżeński więc obowiązki rejsowe dzielimy po równo. Każdy załogant otrzyma po rejsie opinię honorowaną przez PZŻ bo do uzbierania będzie około 100h stażu morskiego. Całość okraszona będzie urokiem letniego Bałtyku i pięknych skandynawskich widoków natury, w związku z tym zadowoleni będą nawet Ci najbardziej wymagający. Płyniemy niespiesznie i z pewnością w miłej atmosferze. Wschody i zachody na morzu zapewnią odpowiedni poziom romantyzmu tym, którzy tego poszukują, podczas gdy poszukiwaczom przygód może uda się powtórzyć nasz wyczyn z 2021 i zaobserwować trąbę wodną.

Trasa

Planowana trasa, to przelot z Gdańska przez Kalmarsund, zawinięcie na Gotlandię i powrót, a więc trasa ciekawa żeglarsko i turystycznie. Raczej będziemy unikać dużych portów skupiając się na małych kameralnych marinach, z których większość posiada swój niewątpliwy urok dzięki czemu poznamy mniej znane zakamarki obu wysp. Za wskazówkę do wyboru portów posłuży nam locyjka J.Kulińskiego, ponieważ od lat jest jednym z lepszych przewodników żeglarskich.  Ostateczna trasa oczywiście będzie uzależniona od warunków hydrometeorologicznych bo tylko na nie nie mamy wpływu. 😉

Jacht

Płyniemy prawie 12m jachtem Beneteau Oceanis390 – S/Y MIGOTKA. Jacht wyposażony we wszystkie wymagane środki bezpieczeństwa oraz nawigacyjne niezbędne na rejs na Gotlandię, w związku z tym że stawiamy na bezpieczeństwo. Liczbę załogi dobierzemy tak żeby każdy spał w kajucie, a więc nie będzie spania w mesie co zapewni wszystkim komfort i odpowiedni wypoczynek pomiędzy wachtami.

 

 

Rejs jest przeznaczony dla żeglarzy z dowolnym stażem dlatego w razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Inne Zuchowe rejsy znajdziecie tutaj.

 

UWAGA: Jeśli wysłałeś zgłoszenie przez formularz i nie dostałeś odpowiedzi w ciągu 24h, skontaktuj się ze mną przez mój FB.
Zgłoś się na rejs i dołącz do zuch załogi!